Geboren: 1-3-1962 te Roermond, opgegroeid in Eindhoven
86-’90 Filmacademie Amsterdam
Actief Lid van de Netherlands Society of Cinematographers N.S.C.

-> Fictie
-> Overig

Documentaire

Kuyt!
Deborah van Dam, de Haaien 2017
-Gouden Kalf Competitie Beste Korte Documentaire, Nederlands Filmfestival 2017

A Family Quartet
Simonka de Jong, Basalt Films, 2017

Joke van Leeuwen, een wereld tussen twee oren
Heddy Honigmann, DMF Films 2017

Démarrage
Arno Kranenborg, KV Films 2017

Familie, Geloof en Hoop
Lucienne de Groot, Noud Holtman, Interakt/ NTR

Het zijn maar Duitsers
Bart Hölscher, NTR/ H.H. Films 2017

Ik alleen in de Klas
Karin Junger, IKON/ de Familie 2017

Dit zijn wij
Michiel van Erp, VPRO/ de Familie 2017
-7-delige serie, gedeelde credit

Portretten uit de Peel
Wiek Lenssen, H.H. Films 2017
-Eervolle Vermelding, Limburgs Filmfestival 2017

25 jaar Gordon
Michiel van Erp, de Familie 2016 
-gedeelde credit

Verloop van Jaren, dichter bij Remco Campert
John Albert Jansen, VPRO/ Oogland 2016
-Officiële Selectie, IDFA 2016

Ik ben geen probleemkind...
Rolf Ortel, van der Hoop producties 2016
-gedeelde credit

Letste Limburger in L.A.
Hans Heijnen, H.H. Films 2016

Lied van Ballingschap
John Albert Jansen, Oogland Films 2016
-Gouden Kalf Competitie Beste Korte Documentaire, Nederlands Filmfestival 2016

De Mooiste Marathon
Geertjan Lassche, Keydocs/VPRO 2016

De Strijd om het Einde
Nan Rosens, Rosens Media/Dokument 2016

Mijn Matthäus
Simonka de Jong, de Haaien/Uur vd Wolf 2016

FC Polska
Ruud Lenssen, H.H. Films 2016

De Bewakers van Bemelen
Hans Heijnen, H.H. Films 2016

A Boy’s Dream
Walther Grotenhuis, Cinta Forger, Olympic Films/ Het Uur van de Wolf 2015
-Selectie Best Dutch Documentary Competition, IDFA 2015

Vleesverlangen
Marijn Frank, IDTV-Docs 2015
-Officiële Selectie, IDFA 2015

De Uitverkoop van Griekenland
Floris-Jan van Luyn, VPRO Tegenlicht 2015

Het Alfabet van de Angst
John Albert Jansen, Oogland/ Het Uur van de Wolf 2015
-Gouden Kalf Nominatie, Beste Korte Documentaire, Nederlands Filmfestival 2015

De Magie van het dagboek van Anne Frank
Simonka de Jong, Dutch Angle TV 2015

Laila
Hans Heijnen, L1 2015
-Gouden Kalf Competitie, Beste Korte Documentaire, Nederlands Filmfestival 2015

Bloedbroeders
Kees Schaap, Vara 2015
6 afleveringen

Verboden Vlucht
Hester Overmars, Zuidenwind Films/ NCRV 2014
-Camera en Scenario Credit
-Gouden Kalf, Beste Korte Documentaire, Nederlands Filmfestival 2015

Het Beste voor Kees
Monique Nolte, Selfmade Films/ NCRV Dokument 2014
-Gouden Kalf Competitie, Beste Lange Documentaire, Nederlands Filmfestival 2014


Een Goede Plek voor Dex
Nan Rosens, NCRV Dokument 2014

Killing Time
Jaap van Hoewijk, KV Films 2013
-Selectie Mid-Lenght Competition, IDFA 2013

-Selectie Dutch Documentary Competition, IDFA 2013

Jeroen Willems 'Over Grenzen'
Simonka de Jong, Marijke Reijnders, de Familie 2013

Belfeld Blues
Hans Heijnen, L1 2013/ NPS Uur van de Wolf

'Mooi Geweest- een leven na de Heideroosjes'
Leon Verdonschot, Hans Heijnen Films 2013
-Competitie Beste Debuutfilm, Nederlands Filmfestival 2014

Sei Solo
Hester Overmars, 24Classics/ NTR Podium 2013

Zwart IJs
Geertjan Lassche, IDTV-Docs 2013
-Gouden Kalf Competitie, Beste Lange Documentaire, Nederlands Filmfestival 2014

Houdt God van Vrouwen
Emile Rouveroy, Noctiluca Films 2013
-Gouden Kalf Competitie, Beste Lange Documentaire, Nederlands Filmfestival 2013
-Nominatie KNF Prijs van de Nederlandse Filmkritiek, Nederlans Filmfestival 2013
-NL Award Documentaire 2014
-Grand Prix, Prix Circom 2014

Buitenkampers
Hetty Naaikens-Helmrich Retel, HH 2013
-Gedeelde credit

Het Afwezige Land
John Albert Jansen, Oogland Films, Uur van de Wolf 2013

Een Zwerver willen zijn
Annelotte Verhaagen, Adri Schrover, Oogland Films 2013

Bots, trekt ten strijde
Frank van Osch, van Osch Film, Uur van de Wolf 2013

Roger Raveel. de Schilder, de Dood en de Muze
Linda Lyklema, John Albert Jansen, Oogland Films, 2013

Lee Towers, the Voice of Rotterdam
Hans Heijnen, NTR 2013
-Selectie Spectrum,International Filmfestival Rotterdam 2013
-3e plaats, Publieksprijs, International Filmfestival Rotterdam 2013

Kill your Darling
Jaap van Hoewijk, Zeppers Films 2012
-Selectie Best Dutch Documentary Competition, IDFA 2012

Alleen in de Wereld
Denise Janzee, Recht zo die Gaat Producties 2012

De Man met 100 Kinderen
Vuk Janic, KeyDocs 2012
-Gouden Kalf Competitie, Beste Lange Documentaire, Nederlands Filmfestival 2012

De Hartslag van het Stedelijk
Roel van Dalen, IDTV-Docs 2012
-Gouden Kalf Competitie, Beste Korte Documentaire, Nederlands Filmfestival 2012

Hollandse Meesters: Fransje Killaars
Heddy Honigmann, Interakt 2012

Sarah's Nacht
Anne Kleisen, Blackframe 2012

De Stem van de Meester
Hester Overmars, Serious Films2012

Achter de Brug
Hans Heijnen, Omroep Flevoland 2012

We komen even sorry zeggen
Ester Gould, Blazoffski 2012

West Side Stories
Heddy Honigmann, Human 2011

Daar Komen de Buren
Hans Heijnen, Lagestee Film BV 2011

Daten in de Dancing
Frank van Osch, van Osch Film, 2011
NL Award 2013

Morgen kan het Donker Zijn
Cinta Forger, Walther Grotenhuis, Olympic Films 2011

Einde en Begin, een Ontmoeting met Wislawa Szymborska
John Albert Jansen, Oogland Films, Uur van de Wolf 2011

Smakelijk Eten
Walther Grotenhuis, Kleine Beer Films 2011
Nominatie Gold Panda Award Most Innovative Documentary, Sichuan TV Fetival 1011

Jeanne
Cinta Forger, Walther Grotenhuis, Olympic Films 2011

Krimpen aan de Maas
Chris Kijne, VPRO Tegenlicht 2010

Getuige 1 Minuut
Hans Heijnen, Instituut voor Beeld en Geluid 2010
-Filmmaker in Focus, IDFA 2010
-Gouden Kalf Competitie, Beste Korte Documentaire, Nederlands Filmfestival 2011

David de Ster (gedeelde credit)
Ester Gould, Zuidenwind Filmprodukties 2010

Marskramers van God
Hans Heijnen, L1 2010
-Selectie Dutch Documentary Competition, IDFA 2010
-Gouden Kalf Competitie, Beste Lange Documentaire, Nederlands Filmfestival 2011

Bernhard, het Verhaal van een Duitser
Arjan Nieuwenhuizen, NOS 2010

The Player (episode San Remo)
John Appel, Cobos Films 2009
-Nominatie Gouden Kalf, Beste Lange Documentaire, Nederlands Filmfestival 2010
-Best Dutch Documentary, IDFA 2009
-Nominatie Idfa Award, IDFA 2009


Kiev-Paris, the Next Top Model
Nadine Kuipers, Viewpoint 2009

Dwars
Marieke van der Winden, Lumen Film 2009

Ik wil naar Huis
Chiel Aldeshof, IJswater Films 2009
-Nominatie Kinderkast Vakjury Prijs, Cinekid 2010

Het Nieuwe Rijksmuseum deel 1 (gedeelde credit)
Oeke Hoogendijk, van Huystee Films 2009
-Nominatie Gouden Kalf Beste Lange Documentaire, Nederlands Filmfestival 2009
-Beeld en Geluid Award, Categorie Cultuur 2009

The TV Reality School
Wim Schepens, VPRO 2009

Wreed Geluk
John Albert Jansen, Oogland 2008

Het Jaar 2602
Linda Lyklema, Holland Harbour 2008

Hartenwens
Hans Heijnen, Zeppers Films 2008

Laura & Anne 4ever

Susan Koenen, Kids en Docs 2008
-Finalist Prix de Jeunesse 2010
-Kinderkast Publieksprijs, Cinekid 2009
-Nominatie Beeld en Geluid Award
Categorie Jeugd 2009

Panna
Nordin Lasfar, Zeppers Films, 2008
-Nominatie Beste Debuutfilm, Nederlands Filmfestival 2008

Liefde gaat door de Maag
Heddy Honigmann, HOS 2008

Het Grote Genieten

Chiel Aldershof, Paul de Bont FVS 2008

El Olvido
Heddy Honigmann, Cobos Films 2007
-Fipresci Award, Silver Dove, Ecomenical Prize, Filmfestival Leipzig 2008

-Kristallen Film voor 10.000 Bioscoopbezoekers

-Prix Buyens-Chagoll, Visions du Reel Nyon 2009

-Beste Documentaire, Speciale Juryprijs, Filmfestival Lima 2009

-Beste Regisseur, DokNZ Documentaire Festival Nieuw Zeeland 2009

Ach was ik maar...
Hans Heijnen, Zeppers Films 2007
-Nominatie Gouden Beeld 2008

In Vredesnaam!
Hans Heijnen, Napoleon Films 2007

In Memoriam Aleksandr Litvinenko
Jos de Putter, Masja Novikova, VPRO Tegenlicht 2007
-Openingsfilm Documentaire Filmfestival, Chicago 2007

De Koele Woede van Bernhard Holtrop
Cinta Forger, Walther Grotenhuis, Olympic Films 2007
-Gouden Kalf Competitie, Beste Korte Documentaire, Nederlands Filmfestival 2007

Emoticons
Heddy Honigmann, Appel&Honigmann 2006

Meester Ben
Vuk Janic, IDTV/Dits 2006

Wacht op mij Galg
John Albert Jansen, NGN producties 2006

De Zwarte Schapen van Almere
Hans Heijnen, Napoleon Films 2006

Liefs uit…
Linda de Kooning, TV Dits 2006

Ploha
Kostana Branovic, O&O Filmfonds 2005

A Dollar a Day
Vuk Janic, EMF 2005

Dorpsbelangen
Marieke van der Winden, Selfmade Films 2005

De Duivel is Slim
Hans Heijnen, VPRO 2004

Getekend Land
Peter Veer, van Huystee Films 2004

Lomax the Songhunter
Rogier Kappers, MM producties 2004
-Gouden Kalf Beste Lange Documentaire, Nederlands Filmfestival 2005
-Selectie First Appearance competitie, IDFA 2004

-Nominatie Emmy Award 2006

Immer in Herzen
John Appel, AVRO 2004

Twinkle Twinkle Little Star
Simone van de Broek, Cobos Films 2003

Für Kurze Zeit Napoleon
Bart van Esch, Maxim film Berlin 2003

Liefde Gaat door de Maag

Heddy Honigmann, HOS 2003

Liefde zonder Grenzen
Cinta Forger, Walther Grotenhuis, Olympic Films 2003

Strijd om de Dijken
Linda Lyklema, van Huystee Films 2003

Het Surinaamse Legioen
Hans Heijnen, KvO Films 2003

Sinti, Roma & Gadje
Huib Stam, van Huystee Films 2003
-Officiele selectie Pusan International Filmfestival 2003

De School Draait Door
Wim Schepens, VPRO 2003

Naomi en haar Moeder
John Appel, Lemming Film 2002

Malle Appie
Karin Junger, Ryninks Films 2002

Mama Benz and the Taste of Money
Karin Junger, Ryninks Films 2002

De Zaak Vos
Leo de Boer, van Huystee Films 2002

In de Schaduw van de Stad
Wim Schepens, VPRO 2001

Mekka aan Zee

Karim Traida, van Huystee Films 2001

De Schone Slaapster
Jeroen Tiemes, Paul De Bont Producties 2001

Echo van het Hart
Harro Henkemans, Paul De Bont Producties 2001

Wolkenridders en Luchtkastelen
Eugenie Jansen, Holland Harbour 2001

Desi
Maria Ramos, van Huystee Films 2000
-Publieksprijs, IDFA 2000
-Selectie Joris Ivens Award, IDFA 2000
-Gouden Kalf Beste Lange Documentaire, Nederlands Filmfestival 2001
-Nominatie Dutch Academy Award 2001


De Silbertanne Moorden
Jan Louter, Miroir Films 2000

Het Lied van 80 lentes...
Marieke van de Winden, van Huystee Films 2000
-Eervolle Vermelding Prijs van de Stad Utrecht, Nederlands Filmfestival 2000

Het Leven is Overal
John Albert Jansen, Viewpoint 2000

Het was weer Zondig
Fatima Jebli Ouazanni, van Huystee Films 2000

De Schacht Saga
John Albert Jansen, VPRO 1999

De Illusie aan de Macht
Chris Vos en André van der Hout, NPS 1999
-Gouden Kalf Beste Lange Documentaire, Nederlands Filmfestival 1999

Debutanten
Jan Louter, NPS 1999

Een Leven op Zee
Linda Lyklema, producent VPRO 1999

God is my Co-pilot
Karin Junger, Paul De Bont Producties 1999

Guns don’t Kill
Wim Schepens, VPRO 1999

Van de Schoonheid en de Troost
Wim Kayzer, VPRO 1999

Sta Op en Verander de Hele Rotzooi
Hank Onrust, VPRO 1999
-Nominatie Dutch academy award 2000

De Dag dat ik Besloot
Simone van de Broek, Lemming Film 1999

Boekenjagers
Wim Schepens, VPRO 1998

Haarzaak
Simone van de Broek, NPS 1998

2 Minuten Stilte AUB
Heddy Honigmann, IKON 1998

Vlinders in je Buik
Maria Ramos, VPRO 1998
-Nominatie Kinderkast-prijs, Cinekid festival 1999

Trabant de Kunstof Kameraad
Wim Schepens, VPRO 1998

Last Dance in Shakopee
Wim Schepens, VPRO 1997

Asbest the Silent Killer
Barbara den Uyl, vd Hoop Producties 1997

The Making of a New Empire (episode Istanbul)
Jos de Putter, Jura Films 1997
-Nominatie Gouden Kalf Beste Lange Documentaire, Nederlands Filmfestival 1999

Het Omgekeerd Perspectief
Lily van den Bergh, Open Studio Producties 1996

1990-95 Diogenes, Noorderlicht, Thema-avonden, Lopende Zaken, Loladamusica, Villa Achterwerk, Clips, Commercials, Voorlichtingsfilms etc.

->Documentaire
-> Overig

Fictie

Klem
Mathijs Geijskens, Ralf Film 2015
met Tjitske Reidinga en Peter Blok

Above US All
Eugenie Jansen, de Productie 2014
-Gouden Kalf Competitie, Beste Speelfilm, Nederlands Filmfestival 2014
-Best 3D Feature, 3D IMAGE Festival Lodz 2014
-Official Selection Generations, Berlinale 2014

Side by Side
Chris van de Vorm, PharmAccess 2014

What's He Building in There
Natasja André de la Porte, Toneelacademie Maastricht 2011

La Voix Humaine
Marc Nelissen, NTVF/TGA 2010
-met Halina Reijn

Overmorgen
Natasja André de la Porte, Pupkin Film 2010
-Gouden Kalf Competitie, Beste Korte Fictiefilm, Nederlands Filmfestival 2010
-Debuutcompetitie, Nederlands Filmfestival 2010
-Realisering in het kader van 'One Night Stand'

Tunnelvisie
Stefano Odoardi, Lemming Film 2010
-Gouden Kalf Competitie, Beste Korte Fictiefilm, Nederlands Filmfestival 2010
-Beste Regie, Concorso Competitie, Sulsoma Cinema Festival 2010

-Realisering in het kader van 'One Night Stand'

The Healers
Tim Leyendekker, Absent without Leave 2009
-Stimuleringsprijs voor Artistiek Succes, Nederlands Fonds voor de Film 2011
-Officiële Selectie International Filmfestival Rotterdam 2010

Hammada
Nathalie Alonso Casale, SNG Films 2009
-met Ton Lutgerink
-Realisering in het kader van 'Kind en Kleur'


Mama Superfreak

Bea de Visser, Another Film 2008
-met Viviane de Muynck

Opening Night
Tim Leyendekker, Absent without Leave, 2008

Lucide
Ferry van Schijndel, Studio Rev, 2008

Witte Hond
Natasja André de la Porte, Bamboe Film 2008

Calimucho
Eugenie Jansen, Circe Films 2007
-KNF Prijs van de Nederlandse Filmkritiek, Nederlands Filmfestival 2008
-Officiële Selectie Forum, International Filmfestival Berlijn 2009

Soufiane
Natasja André de la Porte, Volya Films 2006
-Premio Franscesco Filmfestival Huesca 2007
-Debuutcompetitie, Nederlands Filmfestival 2007

Het Zwijgen (scenario, regie, camera, montage)
Adri Schrover en André van der Hout, Waterland Films 2005
-Silver Tooth, Speciale Juryprijs, Filmfestival Riga 2007
-Openingsfilm Cinemart, International Filmfestival Rotterdam 2006
-Geselecteerd voor de Cinemart, International Filmfestival Rotterdam 2004
-Realisering in het kader van ‘De Oversteek’

Yu Lan
David Verbeek, Motel Films 2004
-Realisering in het kader van 'Lolamoviola'

Just a minute Yoko
Bea de Visser, Another Film 2003

De Regels van het Vliegen
Eugenie Jansen, Circe Films 2003
-Officiële selectie International Filmfestival Berlijn 2004

De Arm van Jezus (camera, montage)
André van der Hout en Adri Schrover, Riba Films 2003
-Selectie Tiger Award Competitie, International Filmfestival Rotterdam 2003
-KNF Prijs van de Nederlandse Filmkritiek, Nederlans Filmfestival 2003
-Fipresci Prijs van de Internationale Filmkritiek, Filmfestival Mannheim, 2003


Baasjes
Agnes de Ruijter, VPRO 2003
-6 delige jeugdserie


Zwijg!
Hanke Kleij, André Schreuders Films 2002

Blow up
Bea de Visser, Another Film 2002

Cantate
Jan Willem Looze, VPRO 2002-2003
5 delen


Tussenland
Eugenie Jansen, Waterland Films 2001
-Tiger Award, International Filmfestival Rotterdam 2002
-Special Jury Prize, International Debut Filmfestival Siberie 2002
-Beste Film, Filmfestival Brussel 2003


De Overkant
André van der Hout, NPS 1998
-Nominatie Gouden Kalf, Beste Korte Film, Nederlands Filmfestival 1998
-Nominatie NPS Prijs voor de Korte Film 1998


Poldermol
Erik de Goederen, Circe Films1997
-Beste film, Filmfestival Oberhausen 1997

Kameraconcert Piazolla
Eline Flipse, VPRO 1997

Help
Jeroen Planting, IDTV 1996
-2 delen

De Verkouden Vrouw(regie, camera)
Agnes de Ruyter en Adri Schrover, VPRO 1996
-11-delige jeugdserie

Jiskefet: de Dierenwinkel (second unit)
Herman Koch, Michiel Romeyn en Kees Prins, VPRO 1994-1995
-15-delige serie

Hands up of Pyjama's
Jan Willem Looze, Bos Bros 1992-1993
-51 delige jeugdserie

Hoogvlieger
Erik de Goederen, NFTVA 1990
-Eindexamenfilm

-> Fictie
-> Documentaire

Overig

Documentaire Adviescommissie Mediafonds (voorheen Stimuleringsfonds)
Adviseur, 2007-2012

Idfa Documentaire Workshop (o.l.v. Mischa Kamp en Maaik Krijgsman)
Gastdocent Camera, 2012

Workshop Acteren voor de Camera (i.s.m. Natasja André de la Porte)
Gastdocent, Toneelschool Maastricht 2011

Workshop 3D Cinema in Europe
Deelnemer, Dublin 2010

Workshop Acteren voor de Camera (i.s.m. Natasja André de la Porte)
Gastdocent, Toneelschool Maastricht 2010

Idfa Documentaire Workshop
(o.l.v. Coco Schreiber)
Gastdocent Camera, 2010

Idfa Documentaire Workshop
Jurylid, 2006

Workshop Kort Rotterdams
(o.l.v. André van der Hout)
Gastdocent Camera, 2004, 2006, 2007

->Naar Boven
Adri Schrover cameraman  -  Mobile: + 316 50207303  -  E-mail: info@adrischrover.nl