Verboden Vlucht
-Gouden Kalf, Beste Korte Documentaire, Nederlands Filmfestival 2015

Het Alfabet van de Angst
-Gouden Kalf Nominatie, Beste Korte Documentaire, Nederlands Filmfestival 2015

Above US All
-Best 3D Feature, 3D IMAGE Festival Lodz 2014

Houdt God van Vrouwen
-Nominatie KNF Prijs van de Nederlandse Filmkritiek, Nederlands Filmfestival 2013
-NL Award Documentaire 2014
-Grand Prix, Prix Circom 2014

Calimucho
-KNF Prijs van de Nederlandse Filmkritiek, Nederlands Filmfestival 2008

De Arm van Jezus
-KNF Prijs van de Nederlandse filmkritiek, Nederlands Filmfestival 2003
-Fipresci Prijs van de Internationale Filmkritiek, Filmfestival Mannheim 2003

Tussenland
-Tiger Award, International Filmfestival Rotterdam 2002
-Special Jury Prize, International Debut Filmfestival Siberie 2002
-Beste Film, Filmfestival Brussel 2003

Lomax the Songhunter
-Gouden Kalf Beste Lange Documentaire, Nederlands Filmfestival 2005-Nominatie Emmy Award 2006

Desi
-Gouden Kalf Beste Lange Documentaire, Nederlands Filmfestival 2001
-Publieksprijs, IDFA 2000 -Nominatie Dutch Academy Award 2001

De Illusie aan de Macht
-Gouden Kalf Beste Lange Documentaire, Nederlands Filmfestival 1999

El Olvido/ Oblivion
-Fipresci Award, Silver Dove, Ecomenical Prize, Filmfestival Leipzig 2008
-Kristallen Film voor 10.000 Bioscoopbezoekers
-Prix Buyens-Chagoll, Visions du Reel Nyon 2009
-Beste Documentaire, Speciale Juryprijs, Filmfestival Lima 2009
-Beste Regisseur, DokNZ Documentaire Festival Nieuw Zeeland 2009

Het Zwijgen
-Silver Tooth Speciale Juryprijs, Filmfestival Riga 2007

De Overkant
-Nominatie Gouden Kalf Beste Korte Film, Nederlands Filmfestival 1998
-Nominatie NPS Prijs voor de Korte Film 1998

Bloedbroeders
-International Documentary Association (IDA) Award 2015
-Nominatie TV beeld, beste documentaire programma 2016

The Healers
-Stimuleringsprijs voor Artistiek Succes, Nederlands Fonds voor de Film 2011

Tunnelvisie
-Beste Regie, Concorso Competitie, Sulsoma Cinema Festival 2010

Laura & Anne Forever
-Finalist Prix de Jeunesse 2010
-Kinderkast Publieksprijs, Cinekid Festival 2009
-Nominatie Beeld en Geluid Award, Categorie Jeugd 2009

The Player (episode San Remo)
-Nominatie Gouden Kalf Beste Lange Documentaire, Nederlands Filmfestival 2010
-Best Dutch Documentary, IDFA 2009
-Nominatie Idfa Award, IDFA 2009

Ik wil naar Huis
-Nominatie Kinderkast Vakjury Prijs, Cinekid 2010


Het Nieuwe Rijksmuseum deel 1 (gedeelde credit)
-Nominatie Gouden Kalf Beste Lange Documentaire, Nederlands Filmfestival 2009
-Beeld en Geluid Award, Categorie Cultuur 2009

Soufiane
-Premio Franscesco, Filmfestival Huesca 2007

De Duivel is Slim
-Nominatie Gouden Beeld 2005

Sta op en Verander de hele Rotzooi
-Nominatie Dutch Academy Award 2000

Het Lied van 80 Lentes...
-Eervolle Vermelding Prijs van de Stad Utrecht, Nederlands Filmfestival 2000

Vlinders in je buik
-Nominatie Kinderkast Prijs, Cinekid festival 1999

The Making of a New Empire (episode Istanbul)
-Nominatie Gouden Kalf Beste Lange Documentaire, Nederlands Filmfestival 1999

Poldermol
-Beste Film, Filmfestival Oberhausen 1997
Adri Schrover cameraman  -  Mobile: + 316 50207303  -  E-mail: info@adrischrover.nl
Adri Schrover cameraman

Verboden Vlucht
-Gouden Kalf, Beste Korte Documentaire, Nederlands Filmfestival 2015

Het Alfabet van de Angst
-Gouden Kalf Nominatie, Beste Korte Documentaire, Nederlands Filmfestival 2015

Above US All
-Best 3D Feature, 3D IMAGE Festival Lodz 2014

Houdt God van Vrouwen
-Nominatie KNF Prijs van de Nederlandse Filmkritiek, Nederlands Filmfestival 2013
-NL Award Documentaire 2014
-Grand Prix, Prix Circom 2014

Calimucho
-KNF Prijs van de Nederlandse Filmkritiek, Nederlands Filmfestival 2008

De Arm van Jezus
-KNF Prijs van de Nederlandse filmkritiek, Nederlands Filmfestival 2003
-Fipresci Prijs van de Internationale Filmkritiek, Filmfestival Mannheim 2003

Tussenland
-Tiger Award, International Filmfestival Rotterdam 2002
-Special Jury Prize, International Debut Filmfestival Siberie 2002
-Beste Film, Filmfestival Brussel 2003

Lomax the Songhunter
-Gouden Kalf Beste Lange Documentaire, Nederlands Filmfestival 2005-Nominatie Emmy Award 2006

Desi
-Gouden Kalf Beste Lange Documentaire, Nederlands Filmfestival 2001
-Publieksprijs, IDFA 2000 -Nominatie Dutch Academy Award 2001

De Illusie aan de Macht
-Gouden Kalf Beste Lange Documentaire, Nederlands Filmfestival 1999

El Olvido/ Oblivion
-Fipresci Award, Silver Dove, Ecomenical Prize, Filmfestival Leipzig 2008
-Kristallen Film voor 10.000 Bioscoopbezoekers
-Prix Buyens-Chagoll, Visions du Reel Nyon 2009
-Beste Documentaire, Speciale Juryprijs, Filmfestival Lima 2009
-Beste Regisseur, DokNZ Documentaire Festival Nieuw Zeeland 2009

Het Zwijgen
-Silver Tooth Speciale Juryprijs, Filmfestival Riga 2007

De Overkant
-Nominatie Gouden Kalf Beste Korte Film, Nederlands Filmfestival 1998
-Nominatie NPS Prijs voor de Korte Film 1998

Bloedbroeders
-International Documentary Association (IDA) Award 2015
-Nominatie TV beeld, beste documentaire programma 2016

The Healers
-Stimuleringsprijs voor Artistiek Succes, Nederlands Fonds voor de Film 2011

Tunnelvisie
-Beste Regie, Concorso Competitie, Sulsoma Cinema Festival 2010

Laura & Anne Forever
-Finalist Prix de Jeunesse 2010
-Kinderkast Publieksprijs, Cinekid Festival 2009
-Nominatie Beeld en Geluid Award, Categorie Jeugd 2009

The Player (episode San Remo)
-Nominatie Gouden Kalf Beste Lange Documentaire, Nederlands Filmfestival 2010
-Best Dutch Documentary, IDFA 2009
-Nominatie Idfa Award, IDFA 2009

Ik wil naar Huis
-Nominatie Kinderkast Vakjury Prijs, Cinekid 2010


Het Nieuwe Rijksmuseum deel 1 (gedeelde credit)
-Nominatie Gouden Kalf Beste Lange Documentaire, Nederlands Filmfestival 2009
-Beeld en Geluid Award, Categorie Cultuur 2009

Soufiane
-Premio Franscesco, Filmfestival Huesca 2007

De Duivel is Slim
-Nominatie Gouden Beeld 2005

Sta op en Verander de hele Rotzooi
-Nominatie Dutch Academy Award 2000

Het Lied van 80 Lentes...
-Eervolle Vermelding Prijs van de Stad Utrecht, Nederlands Filmfestival 2000

Vlinders in je buik
-Nominatie Kinderkast Prijs, Cinekid festival 1999

The Making of a New Empire (episode Istanbul)
-Nominatie Gouden Kalf Beste Lange Documentaire, Nederlands Filmfestival 1999

Poldermol
-Beste Film, Filmfestival Oberhausen 1997